Projekty lokalno-międzynarodowe „cudów mody” („Modewunder”)

w dziedzinie gospodarki tekstylnej, mody, kształcenia, turystyki, biotechnologii, filozofii i in.

1. Projekt: 1. „Święto Cudów Mody” („Fest der Modewunder”) od 1. do 3.09.2011 w Weimar

 

„Święto cudów mody” to trzydniowa uroczystość, w ramach której odbędą się show o modzie, warsztaty, wystawa, projekcje filmów na temat „Szata czyni człowieka... świadomie... szczęśliwie... zdrowo”. Kreatywni z wszystkich zakresów i wszystkich generacji z miejscowości Weimar, z kraju związkowego Turyngia i ze świata otrzymają przy tym możliwość współdziałania w różny sposób. Głównym tematem pierwszego „święta cudów mody” jest moda i handicap. Chris Ambraisse Boston (Paryż) wraz z projektantami z Niemiec i Polski przedstawi swoją kolekcję „Moda i handicap... to jest możliwe” Święto to ma służyć ogłoszeniu przyszłych projektów „cudów mody” opinii publicznej.

 

2. Projekt: Salon kreatywny „Cudów mody”

Salon kreatywny „cudów mody” z przestrzenią/ogrodem na wystawy, sprzedaż i prezentacje, jak również pracownia (kształcenia się) jest do dyspozycji (również dopiero kształcących się jak i emerytowanych) krawców, projektantów i terapeutów mody, ergoterapeutów jak również kreatywnych klientów, turystów z Weimaru i ze świata.

 

3. Projekt: Biuro informacyjno-innowacyjne „Cudów mody”

Biuro informacyjno-innowacyjne „cudów mody” w siedzibą w Weimar służy połączeniu krawców, projektantów mody w Turyngii, optymalizacji ich sprzedaży oraz przedstawieniu ich wewnątrz jak i poza granicami miasta i kraju.


4. Projekt: Kawiarnia mody – kina – teatru „Cuda mody”

Przedstawienia teatralne i kinowe, jak również konferencje lub warsztaty na temat „mody ubraniowej” dają możliwość wymiany dzieciom, młodzieży i dorosłym, naukowcom jak i kreatywnym osobom, ekonomom jak również politykom i in.

 

5. Projekt: Interdyscyplinarny projekt badawczy „Międzykulturowy terapeuta mody”

W ramach projektu badawczego ma zostać utworzony interdyscyplinarny kierunek kształcenia się w kierunku „międzykulturowego terapeuty mody”. W przyszłości ten kierunek ma znaleźć zastosowanie w przemyśle tekstylnym, w branży mody, jak również branżach dermatologicznej, psychologicznej i in.