Projekty lokalno-międzynarodowe „cudów mody” („Modewunder”)

6. Projekt: Międzybranżowa strona internetowa „Cuda mody”

Międzybranżowa strona internetowa ma służyć zarówno wymianie fachowej wiedzy na temat ubioru, materiałów, mody pomiędzy projektantami mody, producentami materiałów, kupcami, rehabilitantami, psychologami, socjologami, etnologami, neurologami, itd., jak również powiązanej z nią dystrybucji produktów, ubioru, biżuterii, maszyn do szycia, materiałów, literatury, muzyki o modzie itp.

 

7. Projekt: Katalog terapeutyczny o modzie „Cuda mody”

Cenie zakupu ubrania ma towarzyszyć dołączony katalog o modzie, przedstawiający właściwości terapeutyczne materiałów, wzorów materiałów, kolorów, krojów dla określonego obrazu choroby oraz proponować przykładowe wzory do samodzielnego wykonania.

 

8. Projekt: Program radiowo-telewizyjny „Cuda mody”

Lokalna bądź też regionalna audycja radiowa i/lub telewizyjna przedstawi miejscowych krawców, projektantów mody oraz oryginalne projekty w ramach produkcji ubrań lub historii mody i poinformuje o nowinkach z krainy mody Turyngii lub innych regionów. W programie łączącym grę i talk-show o modzie interesujący ludzie z Turyngii lub innych regionów zostaną wzięci pod lupę pod kątem swojego sposobu ubierania się i doznają przemiany dzięki nowym strojom, które wybrane zostaną dla nich przez publiczność i ekspertów.

 

9. Projekt: Europejska komedia filmowa „Cuda mody”

W komedii, serialu filmowym o mentalności w Europie poprzez historię ubioru przedstawione zostaną niezwykłości stylu życia wcześniej i dziś w różnych regionach kontynentu. „Szata czyni człowieka... niemiecka, francuska, włoska, litewska, angielska... (?)” dowcipnie i wnikliwie oprowadzi po świecie materiałów, które europejczycy noszą na swoich głowach i ciałach.

 

10. Projekt: „Cuda mody” w Paryżu, Warszawie, St. Petersburgu … na świecie

Biuro innowacji i informacji o modzie z salonem kreatywnym i kawiarnią mody i teatru według modelu weimarskiego przedstawi rzemiosło artystyczne i modę ubraniową z Turyngii i innych regionów Niemiec, zatytułowane: „mody w Niemczech – mody niemieckie” w Paryżu i in. wielkich miastach. Projekt ten umożliwia oryginalnym, kreatywnym osobom z Niemiec przedstawienie swoich dzieł również w Paryżu i in. wielkich miastach.
Tak w elegancki sposób ma być wspierana gospodarka oraz delikatnie aktualizowany obraz Niemiec.

 

Przekład: Sylwia Kapuścińska, 8.8.2011, PiotrówkaSie möchten unseren Aufruf zum Mitmachen an diesem Projekt
und seine Gesamtdarstellung an einen Schneider, Modetherapeuten, Modeinteressierten in Polen weiter senden?
Dann finden Sie hier die polnische Version.

Jeżeli chcą Państwo przesłać nasze wezwanie do współpracy w tym projekcie oraz prezentację jego całości do krawca, terapeuty, osoby zainteresowanej modą w Polsce, tutaj znajduje się polska wersja.